INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studentská Bohoslužba Brno - S kým zápasím? - Reportáž
Brno
13.2.2019 06:55Lenka Michálková

Studentská Bohoslužba Brno - S kým zápasím? - Reportáž

kým v životě zápasím? Patřím k těm, kteří zápasí s lidmi nebo k těm, pro které je více palčivá otázka osobního vztahu s Bohem? Jsou pro mě snad aktuální obě tato bojiště či se snad řadím ke skupině lidí, která se hledá ve vztahu sebe sama k sobě samotnému? Ať už válčíme na kterékoliv z těchto front, jsou to zápasy, které přímo ovlivňují naši víru. Mohou však přinášet naději do budoucnosti. Jak? Odpověď můžeme nalézt v biblickém textu, který s námi ve svých úvahách otevřel také náš studentský kazatel Martin Turčan. V Genesis 32, 29 se píše: „Nebudu tě už jmenovat Jákob (to je Úskočný), nýbrž Izrael (to je Zápasí Bůh), neboť jsi jako kníže zápasil s Bohem i s lidmi a obstáls.“ I když si Jákob nesl z boje následky v podobě poraněného kyčelního kloubu, vyšel z něj jako vítěz – obstál. Jaká byla jeho zápasnická strategie? Žádat požehnání a nepustit se, dokud jej neobdržel.

Jaké jsou naše válečné strategie? Dokážeme nacházet sílu v tom, s kým zápasíme? Ať už ve svých zápasech spadáme do jakékoliv skupiny, potřebujeme Boha – prosit ho o požehnání, držet se ho a nepustit, dokud nám stejně jako Jákobovi nevzejde slunce.

 

Pavlína Sochorová

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.2078 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál