INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studentská Bohoslužba Brno - Umění volby - reportáž
Brno
24.4.2019 09:55Lenka Michálková

Studentská Bohoslužba Brno - Umění volby - reportáž

 

Život je o rozhodování. Rozhodujeme se každou chvíli, při jízdě autem, uklízení, v Kauflandu cestou kolem brambůrek, když uvidím pozvánku na studentskou bohoslužbu Petra Staše o rozhodování. Rozhodování ale s sebou nese rizika. Spotřebního zboží je tolik, že uspokojí téměř každého. Každému vyhovuje něco jiného a… to je problém – nemusíme používat mozek. Ďábel nám dal tak širokou nabídku všeho, že si neumíme vybrat. Rozhodovat se správně je základ úspěchu, naopak nejhorší je žádné rozhodnutí.

Rozhodování ovlivňuje spousta věcí: rodina, přátelé, geny, církev, osobní mínění a přesto odráží, co si myslíme my sami.

V Danielovi 3. kap. se tři kluci nepoklonili, zůstali stát. Nabúkadnesar nato: Dobře, zkusíme to ještě jednou. Šadrak, Méšak a Abed-nego: My se klanět nebudem, jestli nám Bůh pomůže, nevíme.

Nepodléhejme tlaku přátel, rodiny ani církve. I v církvi se hodně manipuluje. Chceme, aby nám to někdo předžvýkal. Bůh říká: Nejsem Bůh církve, ale Tvůj Bůh.

Nerozhodujme se pro okamžiky. Ďábel nám dá vždy možnost rozhodnout se hned. Rozhodujme se moudře – to znamená dělat správné věci ve správný čas (a blbosti v blbý čas).

Co je tedy správné rozhodnutí? Modlit se za Boží vůli.

 

OP

 

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1432 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál