INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Nejlepší strategie na RAIL tour
Pro všechny
31.8.2017 10:01Jana Pletkova

Nejlepší strategie na RAIL tour

Máme za sebou sedmý ročník RAIL tour. Týmy hodnotí svoji taktiku a přemýšlí, co udělali dobře a co by mohly do příštího roku zlepšit. Jaká strategie je ta nejlepší?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Každá strategie má svoje výhody i nevýhody. Když to zjednoduším, tak existují 3 základní taktiky:

  • dobývat blízké checkpointy (především na Moravě) a snažit se je získat včetně prémií
  • co nejrychleji se přesunout do Čech (doufat, že stejný nápad nebude mít více týmů) a bez rizika dobývat checkpointy včetně prémií
  • jít víceméně jen horské etapy

Vše je samozřejmě možné různě kombinovat. Rozhodující také může být záležitost navigátorů, případně dalších pomocníků. Některé týmy mají navigátory, kteří sedí doma za počítačem, jsou obklopení mapami a jízdními řády, sledují postup ostatních a na základě všech dostupných informací plánují další trasu. Obdobou jsou navigátoři v terénu, kteří minimálně část cesty putují se svým týmem, ale ve zbývajícím čase plánují jako standardní navigátoři a např. hlídají zavazadla. Jiné týmy nemají samostatné navigátory a vše si plánují sami za pochodu. Velkou nevýhodou této varianty ovšem je, že místo spánku ve vlacích se plánuje a člověk si tak vůbec neodpočine. Jsou tu také týmy, které mají další pomocníky (neoficiální členy), jejichž úkolem je již zmiňované hlídání zavazadel na nádražích, zajišťování občerstvení a povzbuzování k výkonu. To vše může hrát v závodě svoji roli.

modrý tým

Letos se opět ukázalo, že rozhoduje každý získáný bod. Mezi prvními třemi týmy byl rozdíl pouze 3 body a zároveň rozhodoval i počet získaných checkpointů. Konečné pořadí bylo následující:

  1. Modrý tým – 136 bodů
  2. Akvamarínový tým – 133 bodů (29 checkpointů)
  3. Červený tým – 133 bodů (25 checkpointů)
  4. Stříbrný tým – 123 bodů
  5. Jantarový tým – 115 bodů
  6. Černý tým – 101 bodů
  7. Růžový tým – odstoupil ze závodu

akvamarínový týmčervený týmstříbrný tým

jantarový týmčerný týmrůžový tým

Už teď se můžete těšit na osmý ročník závodu RAIL tour, který velice pravděpodobně proběhne v termínu 6. – 10. srpna 2018 (stejný termín jako letos). Příští rok může stát na pomyslné "bedně" úplně někdo jiný ;-)

společná fotka

Honza Havelka

Fotogalerie

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.7171 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál