INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby – Boží Valentýn
Ostrava
16.2.2017 21:28Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby – Boží Valentýn

V úterý 14. 2. 2017 proběhla v Ostravě další studentská bohoslužba, tentokrát na téma Boží Valentýn. Jako host mezi nás zavítal Dan Huvar z Olomouce, který se za několik měsíců stane kazatelem dvou ostravských sborů.

Po posledních dvou bohoslužbách s menší účastí přišlo na tu únorovou téměř 50 lidí. Na programu bylo chválení Pána Boha písněmi, rozhovor s hostem, zamyšlení z Božího slova, hudební číslo, představení aktivit a akcí INRIroad, sledování dalšího životního příběhu z cyklu Příběhy víry a sdílení zkušeností. Kromě toho jsme vyfotili společnou fotku, která se ještě během bohoslužby stihla vytisknout a zarámovat. Výsledné dílo dostal Dan jako malé poděkování a motivaci, aby se na Ostravu těšil :-)

Ústředním prvkem bylo již zmiňované zamyšlení. Dan začal příběhem o Erikovi, který se na univerzitě zamiloval do těžko dosažitelné dívky Mili. Protože hrozilo, že z nedostatku financí odejde tato dívka že školy, rozhodl se Erik za ni školné zaplatit. Udělal to ovšem tak, aby se o tom nedozvěděla, a ani za to nic nečekal. Mili to nicméně po nějaké době zjistila a příběh končí jejich zasnoubením. I když si všichni mysleli, že to udělala z lítosti, soucitu a z přání vrátit dluh, její důvod byl jiný. Položila si následující otázku: "Mohu si dovolit nemít ráda někoho, kdo tak moc miluje mě?"

Na to Dan navázal Podobenstvím o pokladu v poli (Mt 13:44), Podobenstvím o perle (Mt 13:45), hymnem o Kristu (Fp 2:6–8) a příběhem o Nikodémovi (J 3). Ježíš, který měl všechno, se kvůli nám všeho zřekl. Abychom mohli okusit Boží království (které je tak cené), Ježíš za nás zemřel. Jaká bude naše reakce? Co v nás vyvolá Ježíšův čin? Mohu si dovolit Jej nemít rád?

Boží Valentýn je den, kdy se oslavuje opravdová láska. Přemýšlejme, co pro nás udělal Bůh.

Pokud jste na této studentské bohoslužbě nemohli být, tak nezoufejte. Máte příležitost každé druhé úterý v měsíci. V úterý 14. března se už snad tedy potkáme i s Vámi :-)

společná fotka

Honza Havelka

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3819 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál