INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Tváří v tvář na společné notě
Brno
23.3.2016 00:00Vedoucí Skupinek

Tváří v tvář na společné notě

pozvánka na tváří v tvář

Tváří v tvář
na společné notě

Zveme všechny příznivce nevšední hudby na druhý cyklus diskusních pořadů s mladými křesťanskými písničkáři Kateřinou Justrovou (11. 1. 2020), Michalem Ševčíkem (1. 2. 2020) a Liborem Koloničným (22. 2. 2020).

Projekt diskusních večerů s názvem "Tváří v tvář" jsme v rámci křesťanské studentské organizace INRIroad v Brně realizovali poprvé v roce 2008.

Našimi hosty bývají zajímavé osobnosti, jejichž výjimečné životní příběhy a zkušenosti jsou zdrojem poučení a inspirace.

 

Historie 

(pozn.: v závorce je povolání toho času)

Rok 2008

Radim Passer (developer); Jan Bárta (ředitel humanitární organizace ADRA, malíř a grafik); profesor Miroslav Doupovec (děkan Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně); vojenský kaplan Zdeněk Mikulka; Ivo Hrachovec (sólista státní opery Praha); profesor Jaro Křivohlavý (psycholog a autor celé řady odborných knih)

 

Rok 2009

Muneeb Hassan Alrawi (předseda Islámské nadace v Brně); Radek Daniel (spisovatel a překladatel)

 

Rok 2011

Thomas Graumann (Wintonovo dítě); Petr Vaďura (redaktor náboženského vysílání českého rozhlasu) uvedl Jiřího Beneše (biblista a teolog)

 

Rok 2016 - Na společné notě

chlapecká skupina Way to go;, poetická písničkářka Eva Henychová; akční písničkář Jindřich Černohorský; vlídný písničkář Pavel Helan

 

Aktuálně

Rok 2020 - Na společné notě II

V roce 2020 jsme se rozhodli navázat na cyklus diskuzních večerů "Tváří v tvář" a znovu se sejít s křesťanskými písničkáři. Jejich "společnou notou" je využití hudebního obdarování i ve službě církevnímu společenství. Ač mohou působit mladě, o životě už něco ví a svou tvorbu prokládají zkušenostmi.

Tentokrát se můžeme těšit na tři večery hudební autorské tvorby, zajímavosti ze života, které jejich hudbu ovlivňují.

Na každém z večerů nás čeká i drobné občerstvení. To může být příležitostí k vzájemnému popovídání s přáteli i samotným hostem.

 

Tváří v tvář na společné notě 

HOSTÉ

Kateřina Justrová

Kateřina Justrová je zpěvačka, klavíristka, dle potřeby pak flétnistka či kytaristka. Jako členka kapely Only His vystupuje přes deset let a podílela se autorsky i hudebně na vydání dvou CD s názvy Přijď a Leť. Vystudovala pedagogickou fakultu se zaměřením na český jazyk a hudební výchovu. Na svém youtube kanále Slunceta vydala z kraje roku 2015 virtuální CD s názvem Moje motivy.

„Pro mě jsou víra a hudba neoddělitelné. Odmalička vyrůstám v prostředí, kde jsou oba tyto aspekty spjaté. Písničky, které zpívám nebo skládám, jsou mým osobním vyznáním, modlitbou.“

zdroj: Křesťanský magazín ze dne 17. 4. 2017, reportáž o skupině Only His

 

Michal Ševčík

Michal Ševčík je slovenský zpěvák, kytarista a příležitostný guitelista a basista žijící v Čechách. V minulosti byl součástí martinského worshipu, založil skupinu Go(o)d Lights, se kterou natočili dvě CD. Hudební zlom přišel s chválící skupinou MláKa, se kterou vedl chvály na letním mládežnickém kongresu a dále křesťanském sobotním sejití mládeže nazvaném  Mírák. Se slovenskou mládeží se podílel autorsky i hudebně na natáčení CD Nalaď sa na živé chvály. Dosud organizuje pro mladé lidi hudební víkendovky právě pod názvem Nalaď sa, kde se učí společně sloužit v církevním společenství a rozvíjet hudební obdarování. Vystudoval medicínu.

„V chválách a službě poznávám Boha. Je to mé místo, kde jsem uvěřil.“

zdroj: záznam koncertu z Dětmarovic ze dne 24. 11. 2018, moderovaná diskuze

 

Libor Koloničný

Libor Koloničný je začínající písničkář. Zpívá, hraje a skládá. S hudbou se seznámil už jako dítě, kdy chodil na housle do místní ZUŠky. Později k tomu přidal klarinet a saxofón, ale v pubertě si ho podmanila kytara. Díky ní působil a stále působí v rámci církve, v mnoha chválicích uskupeních. Žánrově se ale příliš neomezuje. Zakládal a hrál v pop-rockových kapelách, vystupoval s Vojkovickou dechovkou a v současnosti spolupracuje s folkovým písničkářem Pavlem Kantorem. Své zkušenosti z oblasti chval předával v projektu PTD Chvály. V poslední době vystupuje i samostatně s přáteli se svými autorskými písněmi, které čerpají inspiraci z jeho prožitků a vnímání světa. Vystudoval stavební fakultu v Brně.

„Na chválách jsem vyrostl.“

zdroj: koncert v Ostravě-Radvanicích ze dne 12. 10. 2019

 

Pro návštěvníky

  • 16.00 - 17.30 moderovaná diskuse a písně

  • 17.30 - 18.00 setkání s hostem u občerstvením

  • 18.00 - 19.00 volný prostor u občerstvení
  • mapa místa konání

 

Archiv pořadu

Zde se můžete ohlédnout, jak vypadaly minulé ročníky Tváří v tvář. V odkazech najdete také audiozáznamy a video.

 

ZÍTRA

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1035 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál