INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Tváří v tvář na společné notě
Brno
23.3.2016 00:00Vedoucí Skupinek

Tváří v tvář na společné notě

pozvánka na tváří v tvář

Tváří v tvář
na společné notě

Zveme všechny fanoušky a fanynky nevšední hudby na cyklus diskusních pořadů se skupinou Way to go (6. 4. 2016) a s písničkáři Evou Henychovou (20. 4. 2016), Jindřichem Černohorským (27. 4. 2016 - náhradní termín za 6. 4. 2016 z důvodu náhlého onemocnění) a Pavlem Helanem (4. 5. 2016).

Projekt diskusních večerů s názvem "Tváří v tvář" jsme v rámci křesťanské studentské organizace INRIroad v Brně realizovali poprvé v roce 2008.

Našimi hosty bývají zajímavé osobnosti, jejichž výjimečné životní příběhy a zkušenosti jsou zdrojem poučení a inspirace.

 

Historie 

(pozn.: v závorce je povolání toho času)

Rok 2008

Radim Passer (developer); Jan Bárta (ředitel humanitární organizace ADRA, malíř a grafik); profesor Miroslav Doupovec (děkan Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně); vojenský kaplan Zdeněk Mikulka; Ivo Hrachovec (sólista státní opery Praha); profesor Jaro Křivohlavý (psycholog a autor celé řady odborných knih)

 

Rok 2009

Muneeb Hassan Alrawi (předseda Islámské nadace v Brně); Radek Daniel (spisovatel a překladatel)

 

Rok 2011

Thomas Graumann (Wintonovo dítě); Petr Vaďura (redaktor náboženského vysílání českého rozhlasu) uvedl Jiřího Beneše (biblista a teolog)

 

Aktuálně

Rok 2016

Letos jsme se rozhodli obohatit tradici pořadů diskusních o hudební vystoupení. Pozvání totiž přijali tři písničkáři.

Budeme se bavit o věcech všedních i těch, co nás přesahují. Jsme lidé hledající hodnoty. Pro inspiraci se obracíme k Bohu. Chceme se ptát i našich hostů, jaká je právě jejich "nota" a hledat tu společnou. Může jí být třeba i naše víra v Boha?

Kromě povídání se můžeme zvlášť těšit i na živá hudební vystoupení našich hostů.

Dobrým zvykem bývá také bohaté občerstvení, na které jsou zváni všichni účastníci večera. Může být nejen příležitostí k popovídání si u dobrého jídla, ale především k osobnímu setkání s hostem večera.

 

Tváří v tvář na společné notě 

HOSTÉ

 

Jindřich Černohorský

Jindřich Černohorský je zpěvák, kytarista a písničkář, který se hudbě věnuje od svých 13 let. V textech jeho písní se často objevují témata lásky, víry i smyslu života. Jak říká, zpívá o tom, čemu věří a za čím si stojí. Koncertoval na mnoha akcích jak sám, tak s dalšími muzikanty, například v uskupeních Gabriel a Grace. Se svou kapelou se v roce 2014 probojoval do celostátního finále Porty a v roce 2015 do Mezinárodního finále, kde získal cenu Českého rozhlasu Sever. Téměř 20 let působil jako křesťanský duchovní a nyní pracuje v internetové televizi HopeTV. 

"To, jak mne Pán Bůh obdaroval, vnímám ve dvou věcech. Jednak v těch slovech říct ty věci tak, aby to snad bylo trochu zajímavý, a potom v tý muzice. Takže tyhle dvě věci já se snažím nějak v životě dělat - lidem přiblížit Pána Boha těmi slovy a pak ty slova třeba spojit i s tou muzikou."

zdroj/ Z rozhovoru v pořadu Můj příběh, má píseň, odvysílaného v roce 2010 na HopeTV. http://www.hopetv.cz/archiv-poradu/hudba/muj-pribeh-ma-pisen-jindrich-cernohorsky.html

osobní web/ http://www.jindrichcernohorsky.cz/

 

Eva Henychová

Eva Henychová je folková písničkářka, textařka, zpěvačka, hudební skladatelka, a šansoniérka. Její hudební kariéra začala v roce 1991, kdy jako šestnáctiletá gymnazistka zvítězila na Portě v kategorii písničkářek. Později vystudovala v Praze zpěv a kytaru na Ježkově konzervatoři. Vydala čtyři alba autorských písní. Často vystupuje v klubech, kostelech a čajovnách, koncertuje i ve věznicích, hospicech a domovech důchodců. Žije v Ostrově nad Ohří, kde vyučuje zpěv na základní umělecké škole.

"Myslím si, že mým úkolem je oslovovat lidi, kteří se cítí taky na okraji tohohle zvláštního světa... a kteří mají touhu hledat něco navíc. A že mým hlavním posláním je ty lidi spojovat na mých koncertech, sjednocovat se s nimi. Potřebujeme se navzájem ujišťovat, že existuje taky něco jiného, nebo že existují taky jiné názory, než jsou ty, které vysílá televize. "

zdroj/ http://www.cesky-dialog.net/clanek/83-fenomen-henychova/

osobní web/ http://www.evahenychova.cz/

 

Pavel Helan

Pavel Helan je písničkář, zpěvák, kytarista, pianista a bavič. Působil mimo jiné jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou, koncertoval v Malaysii a Hong Kongu. V roce 2008 vydal album Je(mně) příjemně, ze kterého vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende v následujících letech. Na podzim roku 2013 se stal finalistou soutěže Česko Slovensko má talent. Po vydání CD iBůh vyjel na první samostatné Ajfon tour, v loňském roce koncertoval v ČR i na Slovensku, byl také hostem Hradišťanu, Tomáše Kluse a Honzy Nedvěda.

"Nechci nikoho poučovat, nechci kázat moudra z pódia, šířit nějaké velké pravdy. Chci spíš lidem v písních dávat otázky. Aby si odpovědi našli sami. To mi vysvětlil Ota Pinkner, můj učitel na kytaru i duchovní učitel – že učedníci nebyli lovci lidí, byli jenom rybáři. Rybář má pouze nahodit otázku a počkat. Takže já na koncertě možná jednou větou v nějaké písni nějakého člověka oslovím, a on si pak třeba doma nalistuje Bibli a bude hledat odpověď."

zdroj/ http://www.krestandnes.cz/article/pisnickar-pavel-helan-pro-zivot-viry-chci-lidem-davat-otazky/23499.htm

osobní web/ http://www.pavelhelan.cz/

 

Pro návštěvníky

  • 19.00 - 20.30 diskuse a koncert

  • 20.30 - 21.00 občerstvení a setkání s hostem

  • mapa místa konání

  • událost na FB

 

Archiv pořadu

Zde se můžete ohlédnout, jak vypadaly minulé ročníky Tváří v tvář. V odkazech najdete také audiozáznamy a video.

 

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3469 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál